fbpx

Mezoterapia bezigłowa

Innowacyjne urządzenie do mezoterapii bezigłowej z terapią fotonową

sprawdzony
PRODUKT

MesoCell

sprawdzony
PRODUKT

MesoCell to innowacyjne urządzenie do mezoterapii bezigłowej z terapią fotonową. MesoCell pozwala na podanie do głębokich warstw skóry składników aktywnych z wykorzystywanych do zabiegu ampułek i serum.

MesoCell działa za pomocą zjawiska elektroporacji, które wykorzystuje działanie fali elektromagnetycznej w postaci krótkotrwałych elektroimpulsów. Powodują one powstanie kanalików, umożliwiających przeniknięcie makrocząsteczek substancji aktywnych z przestrzeni międzykomórkowych do wnętrza komórek skóry. Po zabiegu, gdy napięcie elektryczne przestaje działać te mikrokanały zanikają, nie ma więc obaw, że za ich pomocą przedostaną się np. zanieczyszczenia. Do elektroporacji stosuje się substancje o działaniu odmładzającym, odżywczym, lub rozjaśniającym. Zabieg jest mało inwazyjny i nie powoduje skutków ubocznych. A efekty są widoczne już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym.

Elektroforeza

Elektroforeza jest metodą fizjoterapeutyczną opartą na połączeniu działania prądu galwanicznego i wprowadzonej z nią substancji czynnej. Kombinacja działania prądu galwanicznego i wprowadzonej z nim substancji czynnej jest podstawą elektroforezy. Elektroforezę można wykonywać przy stałym prądzie (galwanicznym), a także przy użyciu niektórych rodzajów prądów impulsowych.

Fale ultradźwiękowe

Fale ultradźwiękowe są falami o niskiej częstotliwości, przekraczającej granice słyszalności ucha ludzkiego, które wykazują skuteczne działanie terapeutyczne, między innymi przeciwbólowe i przeciwzapalne poprzez wywoływanie zjawisk fizjologicznych spowodowanych działaniami termicznymi (cieplnymi) i atermicznymi (głównie mechanicznymi). To bezpieczna, nieinwazyjna i łagodna terapia, nie tylko często zalecana przez lekarzy, ale i z powodzeniem wykorzystywana w zabiegach kosmetologii.

Zalety elektroporacji

profilaktyka starzenia się skóry

niwelowanie zmarszczek

poprawa jędrności cery

niwelowanie kurzych łapek ora worków pod oczami

poprawa owalu skóry

leczenie trądziku, przebarwień, rozszerzonych naczynek czy blizn